Sony XR77A95LPU 77" 4K HDR Google Smart TV
https://www.abc-maintenance.co.uk/web/image/product.template/9728/image_1920?unique=5b2f328
Key Features
  • Cognitive Processor XR
  • Acoustic Surface Audio+™
  • Google TV
Product Dimensions (H x W x D)
x 195cm x
Not Available For Sale
  • Additional Services
  • PRI
  • Display Technology
  • Maximum Resolution
  • Screen Size
  • Model
  • Brand
This combination does not exist.
Sony
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Connectivity
Bluetooth Yes
HDMI Yes
Number of HDMI Ports 4
Number of USB Ports 2
Smart TV Yes
USB Yes
Wi-Fi Yes
Accessories
VESA Mount Compatible Yes - mount must be purchased separately
Product Type
Product Category Group Brown Goods
Display
Aspect Ratio 16:09
Backlight Technology OLED (QD-OLED)
Maximum Resolution 3840 x 2160
Screen size 77 in
Screen Technology OLED
Standard Refresh Rate 100hz/120hz (native)
Dimensions & Weight
Shipping Depth 19 cm
Shipping Height 112 cm
Shipping Weight 45 kg
Shipping Width 187 cm
Width 195 cm
General
Additional Information Our minimalist One Slate design fuses screen and bezel into a single slate
Features Cognitive Processor XR
Acoustic Surface Audio+™
Google TV
Product Type TV
Programmes & Functions
Digital Tuner Yes
Webcam Yes
Brown Goods & SDA Features
Technical Details
Operating System Google
RMS Output Power 20W + 20W + 10W + 10W
Additional Information
Warranty/Guarantee 5 Year Promotional Warranty
Efficiency & Standard
Energy Efficiency Class F
Specifications
Additional Services Remove & Recycle, Remove all packaging
PRI Sold as an Agent of Euronics Ltd.
Display Technology OLED
Maximum Resolution 2160p (4K)
Screen Size 77 in