Sony KD32W800P1U 32" HD Ready HDR LED TV with Google Assistant
https://www.abc-maintenance.co.uk/web/image/product.template/9519/image_1920?unique=5b2f328
Key Features
  • HD Ready display < br/> BRAVIA ENGINE for improved colour and contrast
  • Freeview Play
Product Dimensions (H x W x D)
44.2cm x 73.3cm x 7.8cm
Not Available For Sale
  • Additional Services
  • PRI
  • Display Technology
  • Maximum Resolution
  • Screen Size
  • Model
  • Brand
This combination does not exist.
Sony
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Sony Visuals
Family-Friendly Functions
  • Three HDMI ports
  • Three USB ports
  • Ethernet
  • Headphone Jack
Effortlessly stream from your PC or connect your smartphone or tablet to the 32” screen via Bluetooth. Utilize the built-in Chromecast to cast content directly from your phone to the TV. Whether you opt for the slim stand or wall mount, the KD32W800P1U's classic black finish seamlessly complements any room decor.
Transform your movie nights with Sony's HD Ready Smart TV. Order the KD32W800P1U today.
General
Features HD Ready display < br/> BRAVIA ENGINE for improved colour and contrast
Freeview Play
Product Type 32" Smart HD Ready HDR LED TV with Google Assistant
Product Type
Product Category Group Brown Goods
Design Elements
Colour Black
Colour Group Black
Connectivity
Bluetooth Yes
Ethernet Yes
HDMI Yes
Number of HDMI Ports 3
Number of USB Ports 2
Smart TV Yes
USB Yes
Wi-Fi Yes
Dimensions & Weight
Depth 7.8 cm
Depth with Stand 18.9 cm
Height 44.2 cm
Height with Stand 46.8 cm
Shipping Depth 14.2 cm
Shipping Height 51.6 cm
Shipping Weight 7 kg
Shipping Width 80.1 cm
Weight 5 kg
Width 73.3 cm
Width with Stand 73.3 cm
Efficiency & Standard
Energy Efficiency Class F
Power 10 W
Brown Goods & SDA Features
Speakers 2
TV Services Catch up TV: BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, My5, UKTV
Additional Information
Warranty/Guarantee 5 Year Promotional Warranty
Display
Maximum Resolution HD Ready 1366 x 768p
Screen size 32 in
Screen Technology HD / FHD
Specifications
Additional Services Remove & Recycle, Remove all packaging
PRI Sold as an Agent of Euronics Ltd.
Display Technology LED
Maximum Resolution 720p (HD)
Screen Size 32 in